Město i nadále řeší problémy s koloběžkami

Foto: Jan Šimek

HRADEC KRÁLOVÉ – Služba sdílených elektrokoloběžek funguje ve městě teprve krátce, radním se stále nelíbí to, že nebyla stanovena jasná pravidla pro jejich provoz. Komunikace s provozovateli probíhá, jasno by mělo být do konce měsíce.

Sdílení elektrokoloběžek ve městě, které provozují dvě firmy, je stále aktuálním tématem pro radnici. Situace se podle nich ale mírně zlepšila. Řešilo se především nedodržování pravidel silničního provozu i to, že někteří uživatelé odkládají koloběžky tam, kam nemají. Do situace se vložily technické služby i městská policie, město chce nejpozději do konce července celou situaci dořešit. „Nejsem nepřítelem sdílených elektrokoloběžek, ale dopravní bezpečnost a pořádek ve městě musí být zachovány,“ říká za město Pavel Marek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Město by prý rádo znalo údaj o počtu elektrokoloběžek v hradeckých ulicích či o nejčastějších prohřešcích těch, kteří je používají. Někteří lidé je totiž stále odstavují tam, kde překážejí chodcům, jedna koloběžka dokonce skončila v řece. Jako časté se ukazuje také to, že s nimi někteří uživatelé jezdí po chodníku a ne po silnici či cyklostezkách. „Město by mělo dát provozovatelům jasně najevo, že je potřeba, aby problémy řešili a nenechali je rozjet tak, jak tomu bylo v poslední době,“ dodává Marek.