Nehoda tří aut zablokovala trasu mezi Budějovicemi a Prahou

Nehoda u Semic na Písecku (zdroj HZS Jihočeského kraje)

PÍSECKO – Více než pět hodin byl zastaven provoz na silnici mezi Českými Budějovicemi a Prahou. Ve středu v odpoledních hodinách zde totiž došlo k dopravní nehodě tří vozidel. Zranění utrpěla jedna osoba.

Nehoda se stala ve třičtvrtě na dvě na silnici první třídy číslo 20 u Semic. „Průzkum na místě nehody ukázal, že jde o střet kamionu převážejícího pivo, dodávky VW Crafter a osobního auta značky Škoda. Kamion měl převrácený návěs a veškerý náklad piva rozsypaný po silnici. Škoda zůstala po nárazu do Crafteru na silnici, Crafter stál za krajnicí,“ popsala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Nehoda u Semic na Písecku (zdroj HZS Jihočeského kraje)

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Zdravotníci si do své péče převzali jednu zraněnou osobu, vyproštění nebylo potřeba. „Zasahující hasiči zajistili místo nehody, zabezpečili všechny vozy protipožárním opatřením a provedli kontrolu úniku provozních kapalin,“ doplnila Matějů.

Policisté silně frekventovanou komunikaci uzavřeli a stanovili objízdnou trasu. Po ukončení šetření policie hasiči dokončili úklid vozovky a krátce po dvacáté hodině byl provoz na ní obnoven.