Nové přístroje na dialýzu už pomáhají v nemocnici na Fifejdách

Foto: MNOF

OSTRAVA – Dobrá zpráva pro pacienty, kteří jsou životně závislí na přístrojové dialýze, přišla z Městské nemocnice Ostrava. Právě zde totiž byly od poloviny letošního července zavedeny do provozu nové dialyzační přístroje.

Celkem deset dialyzačních monitorů pro chronickou dialýzu za 5,4 miliónů je nově k dispozici na Nefrologickém a hemodialyzačním centru nemocnice. Přístroje nemocnice koupila díky projektu Ministerstva pro místní rozvoj. To nemocnici schválilo v roce 2019 částku 87 milionů korun na nákup celkem 54 přístrojů. Do provozu jich už bylo uvedeno 52, včetně deseti přístrojů pro dialýzu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Postupně jsme z projektu nakoupili, prostřednictvím výběrových řízení, vybavení pro operační sály, přístroje pro endoskopii, pro včasnou diagnostiku i ultrazvuky a dialýzu,“ uvedl ředitel nemocnice Petr Uhlig s tím, že nemocnice má v plánu dále vyhledávat projektové možnosti financování s cílem nabídnout pacientům co nejvyšší standard akutní i následné péče.

Čtěte dál:

Je jí jednadvacet let, právě jde sama pěšky z Havířova do Istanbulu a spí ve stanu