Nový ovál pro cyklisty ve Vsetíně vyroste ještě letos

Foto: město Vsetín

VSETÍN – Takzvaný pumptrack, tedy asfaltový ovál s klopenými zatáčkami a vlnami, který využívají jak cyklisté, tak bruslaři, vyroste na místě bývalých antukových kurtů u průmyslovky. K realizaci dojde ještě letos na podzim.

Cyklistický okruh měl být hotový již v minulém období, vyskytly se ale problémy s pozemkem, který patřil pod Zlínský kraj. Ten se nakonec uvolil a stavbě již nic nebrání. Tu provede místní společnost za částku 1,63 milionu a má na ni tři měsíce. Začne se už v srpnu a v listopadu by se první nadšenci již mohli projíždět. Stavaře čeká oprava zpevněných ploch za střídačkami hokejbalového hřiště, odstranění stávajícího plotu a samozřejmě vybudování nového oválu. Jeho délka bude 150 metrů, šířka 1,5 metru. Celý okruh bude z asfaltu.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Pumptracková dráha je určena hlavně pro cyklisty, ale i pro koloběžkáře či in-line bruslaře, a lze ji projíždět bez šlapání či odrážení. Princip jízdy totiž spočívá v tom, že k udržení a dokonce zvyšování rychlosti je využíváno přenosu těžiště v předozadním směru, tak zvané pumpování,“ vysvětluje starosta Jiří Růžička. Tyto dráhy jsou oblíbené především u dětí a mládeže, jsou poměrně bezpečné a zvyšují jistotu ovládání sportovního náčiní.