Podvedl seniorku, vydával se za lékaře

Ilustrační foto

HRADEC KRÁLOVÉ – V současných dnech pátrají policisté po údajném lékaři, který měl z více než pětaosmdesátileté ženy vylákat větší finanční částku pod záminkou, že se její vnuk ocitl v nouzi. V případě dopadení hrozí pachateli až dva roky za mřížemi.

Ve středu 21. července se na policii přihlásila šestaosmdesátiletá žena s důvodným podezřením, že byla podvedena. V noci z úterka na středu jí na pevnou linku zavolal neznámý muž představující se jako lékař. Tvrdil seniorce, že její vnuk měl dopravní nehodu a potřebuje částku padesát tisíc korun, aby nepřišel o řidičský průkaz. Dotyčná volajícímu před svým vchodem ještě tu noc daný finanční obnos předala s důvěrou, že tím pomáhá svému vnukovi. Podvodník volal ženě druhý den ráno znovu a žádal ji o další peníze. Ty už mu však seniorka vydat odmítla. Když zkontaktovala svého vnuka a zjistila, že žádnou nehodu neměl a žádné finance nepotřeboval, obrátila se na policii. Tzv. legenda „Vnuk“ není pro policisty rozhodně žádnou novinkou. „Pokud Vám z neznámého čísla volá osoba vystupující jako Váš vnuk, vyžadujte osobní kontakt. Pokud po Vás bude někdo v telefonickém hovoru chtít peníze a navrhne, abyste je předali kamarádovi či kamarádce, tak odmítněte a poproste svého vnuka, aby se pro ně stavil osobně. Nebo po skončení hovoru zavolejte vnukovi na jeho skutečné číslo, které máte uložené v telefonu, a ověřte si, že jste skutečně hovořili s ním,“ říká za policii Ondřej Moravčík.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.