Policisté hledají svědky včerejší nehody na Jihlavsku

Nehodu nepřežil řidič osobního auta. Foto: Policie ČR

JIHLAVA – O tragické dopravní nehodě, při níž se střetlo osobní auto s traktorem, jsme již včera psali. Dnes přinášíme další informace spolu s naléhavou prosbou policie, která hledá svědky nehody. Pokud policistům můžete pomoci, volejte 158.

Nehoda se stala ve středu 21. července o půl páté odpoledne na křižovatce u Uhřínovic, kousek od Brtnice, více jsme psali zde. Podle prvotního ohledání místa nehody jel řidič traktoru John Deere s přívěsem po silnici vedoucí od Brtnice na Jihlavu a na křižovatce chtěl odbočit na Uhřínovice.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Ve stejném směru projíždělo osobní vozidlo Mercedes, které řídil osmadvacetiletý muž. Řidič osobního vozidla z dosud nezjištěných příčin narazil do odbočujícího traktorového přívěsu. Traktorový vlek se při nárazu převrátil na pozemní komunikaci. Řidič osobního vozidla zůstal ve vozidle zaklíněn,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. V osobním autě byl spolu s řidičem i pes, takže musel být přivolán veterinář, který jej odvezl do útulku.

Řidič traktoru nebyl zraněn, dechová zkouška vyloučila, že by před jízdou pil. U zemřelého řidiče byla nařízena soudní pitva. Na místě zasahoval kompletní výjezd služby kriminální policie. „Příčina dopravní nehody, stejně jako míra zavinění, jsou předmětem policejního šetření. Při nehodě vznikla hmotná škoda ve výši téměř 600 000 korun,“ doplnila Dana Čírtková.

Pro vyšetření nehody by kriminalisté uvítali případné svědky, kteří dopravní nehodu viděli nebo mají ve svých vozidlech palubní kamery, které průběh nehody, případně způsob jízdy osobního vozu Mercedes, zachytily. Se svědectvím se můžete obrátit na linku 158.