Příběh o přerodu neduživého chlapce v muže, to je film Zátopek

TÁBOR – Chcete se dozvědět víc o životním příběhu jednoho z největších světových atletů všech dob a čtyřnásobném olympijském vítězi Emilu Zátopkovi? Příběh o vítězstvích v lásce i ve sportu, k nimž je třeba především velké srdce, právě přichází do kin.

Děj filmu Zátopek začíná v pohnutém roce 1968. Australský rekordman Ron Clarke právě navzdory očekáváním promarnil pravděpodobně poslední šanci na olympijskou medaili, když během klíčového závodu utrpěl vážný zdravotní kolaps. Propadajíc pochybám o smyslu vlastní kariéry vydává se za legendárním běžcem Emilem Zátopkem, jehož od začátku bezmezně obdivuje. Příběhová linka rozhovoru Rona Clarka s Emilem Zátopkem vás retrospektivně vrátí do stěžejních momentů atletova sportovního i soukromého života. „Životní příběh Emila Zátopka je pro mě obrovskou výzvou,“ říká režisér David Ondříček. „Je to téměř klasický příběh outsidera a v podstatě ne příliš talentovaného sportovce. Zároveň je to příběh člověka s ohromnou vůlí a touhou vyhrávat, zarputilého a nezlomného, který se stal legendou. Osamělého, přemýšlivého běžce a zároveň veselého mluvky, který touží po obdivu. Atleta s obrovskou touhou porazit své soupeře a pak jim láskyplně věnovat zlatou medaili.“

Příběh o přerodu neduživého chlapce v muže, který na Olympiádě v roce 1952 získal tři zlaté medaile a zároveň ve všech těchto disciplínách dosáhl světových rekordů, se stal legendou o nezlomné síle vůle, která dodnes inspiruje tisíce sportovců po celém světě. Film Zátopek je však také příběhem osudového setkání a celoživotní lásky dvou lidí, kterou nedokázaly zlomit ani sportovní nebo životní prohry. Emila Zátopka hraje Václav Neužil a vy si ho nenechte ujít v kině Svět v Táboře 26. července v 19 hodin.