První lidé se ve Zlínském kraji přišli naočkovat bez registrace

Foto: Jiří Balát

ZLÍNSKÝ KRAJ – Tři očkovací centra mají za sebou úvodní den s možností očkování zájemců bez předchozí registrace. Ve středu toho využilo celkem 137 lidí. Nově si mohou nechat aplikovat i jednodávkovou vakcínu.

Nejvíce lidí bez objednání přišlo do zlínské PSG arény, celkem jich bylo 90. V Luhačovicích zdravotníci naočkovali 17 lidí a v Uherském Hradišti 30 lidí. „Zájem je adekvátní našemu očekávání. Lidé během dnešního dne často telefonovali přímo na očkovací místa a zjišťovali podmínky očkování bez registrace. Předpokládáme, že zájem by se mohl v následujících dnech zvýšit,“ sdělil hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kromě dříve užívané vakcíny od firmy Pfizer/BioNTech začala centra používat i tu od společnosti Johnson & Johnson. Její výhodou je, že pro dokončení očkování stačí jediná dávka. „Vakcína Janssen je doporučena hlavně lidem nad 60 let, za určitých podmínek a po konzultaci s lékařem je možné ji ale aplikovat i mladším,“ uvedl Michal Pisár, primář Urgentního přijmu Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně a koordinátor velkokapacitního očkovacího centra ve Zlíně.

Hejtmanství se nadále snaží přijít s vakcínou blíž lidem, jak si dříve předsevzalo. „Proočkovanost v kraji pořád není taková, jak bychom si přáli. Na přelomu července a srpna se budeme zabývat dalším provozem velkých očkovacích center. Minimálně v krajském městě bychom chtěli jít s očkování do obchodního centra,“ dodal Radim Holiš.