Vybrždění náklaďáku cyklistou v Ostravě i předchozí manévr zachytily kamery

Foto: MěPO

OSTRAVA – Video zachycující riskantní situaci, k níž došlo na frekventované silnici v Ostravě, nyní zveřejnila Městská policie Ostrava.

V husté dopravě na ulici Rudné mohlo 16. července v 11.00 hodin dopoledne dojít k vážné kolizi cyklisty s nákladním vozem. Vše se seběhlo v úrovni křižovatky ulic Rudná a Vratimovská. “Sedmapadesátiletý cyklista tam vjížděl do křižovatky ve směru od Havířova a při průjezdu křižovatkou se cítil být ohrožen řidičem nákladního vozidla značky Scania,“ řekl mluvčí městské policie Jindřich Machů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na videu je patrné, že do křižovatky vjížděl jako první cyklista. Nákladní vůz jel za ním. V křižovatce se náhle začal nákladní vůz k cyklistovi nebezpečně přibližovat a málem jej vytlačil z vozovky.

Na to cyklista zareagoval tak, že najel před nákladní vůz, a přímo na frekventované dopravní tepně plné automobilů jej vybrzdil. Řidiče (35), který z auta vystoupil, konfrontoval se vzniklou situací. Krátce na to vytáhl z batohu mobilní telefon, kterým přivolal na místo policejní hlídku.

Řidič nákladního vozu později policistům řekl, že měl co dělat, aby svůj vůz vůbec zastavil. Případ už byl postoupen k vyřešení příslušnému správnímu orgánu.

 

Dál čtěte:

Vlak srazil ve Frýdku muže před očima svědků, ti potřebovali pomoc psychologa