Výstaviště nabízí možnost očkování i neregistrovaným

Zdroj: FN Brno

BRNO – Od pondělí 26. července bude možné přijít na brněnské výstaviště nechat se očkovat bez předchozí registrace. Pro neobjednané pacienty bude k dispozici několik stovek vakcín denně, díky velkému nasazení zdravotníků nebude ani nutné čekat dlouhou dobu.

„Lidé, kteří se nechtějí předem registrovat a chtějí využít svého rozhodnutí, kdy se na očkování dostaví, je tato možnost ideální. Mohou tak jít kolem očkovacího centra a v tu chvíli jim to přijde jako dobrý nápad, stačí mít u sebe kartičku pojišťovny a občanský průkaz,“ upřesňuje ředitel Fakultní nemocnice Brno Jaroslav Štěrba. Této možnosti mohou využít i cizinci, kteří si v Česku neplatí zdravotní pojištění, stačí jen, aby přišli a očkování si sami zaplatili. Je však nutné mít u sebe platební kartu, jelikož finance nelze přijmout hotově.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na brněnském výstavišti se očkuje dvoudávkovou vakcínou Comirnaty od firmy Pfizer/BionTech. K vakcinaci bez objednání se mohou dostavit i děti ve věku 12-15 let, jediným požadavkem je, aby přišly v době, kdy je přítomen i pediatr.