Brno pošle do povodněmi zasaženého Německa milion korun

Ilustrační foto

BRNO – Brněnští radní doporučili zastupitelům schválit finanční dar v hodnotě 1 milion korun pro postižené Německo. Peníze budou využity na záchranné a odklízecí práce a obnovu území.

„Je to sotva pár dní, co jsme byli svědky neuvěřitelného vzepětí solidarity a lidské soudržnosti tady na jižní Moravě. Považuji za naši morální a lidskou povinnost vyjádřit nyní stejnou sounáležitost s jiným regionem stiženým živelní pohromou. Peníze sice nevrátí životy těm, kterým je voda vzala, ale pomohou alespoň ostatním rychleji se znovu postavit na nohy,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Německo se nyní potýká se zničenou infrastrukturou pro dopravu, neobyvatelnými domy i nedostatkem pitné vody. Rozsah katastrofy je obrovský, řady obcí v západním Německu postihla naprostá tragédie, zemřelo mnoho lidí. Radní se proto rozhodli pro finanční pomoc, kam přesně peníze poputují, ještě není jasné. Příští týden proto svolají další schůzi, na které budou právě tuto otázku řešit a poslední slovo poté budou mít ještě zastupitelé.