Jihlavské očkovací centrum Hruškové Dvory nabídne příští týden očkování bez registrace

ilustrační

JIHLAVA – Prozatím týden zkušebního provozu očkování bez registrace nabídne na Vysočině velké očkovací centrum Jihlava – Hruškové Dvory. Občané starší 18 let zde budou moci získat jednodávkovou vakcínu Johnson & Johnson.

„První odpolední termíny mezi 13. a 18. hodinou pro neregistrované klienty budou k dispozici v jihlavském očkovacím centru už v úterý 27. července. Dopoledne mezi 7. a 13. hodinou mohou centrum využít neregistrovaní lidé hned ve čtvrtek, v sobotu i v neděli 1. srpna,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. Na očkování vakcínou Pfizer/BioNTech je prozatím i nadále potřeba registrace. Termíny jsou nyní nabízeny v řádech hodin, maximálně dnů.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Volba na očkování bez registrace v jihlavském očkovacím centru padla z důvodů jeho časové flexibilnosti, jednoduché dostupnosti, ale i pro snadné dodržení povinných podmínek k uskladnění vakcín,“ dodal Vítězslav Schrek. Dále upozornil, že vedení kraje spolu s týmem vakcinačního centra po vyhodnocení zkušebního režimu upraví vyhrazený čas pro očkování bez registrace tak, aby odpovídal skutečnému zájmu.

Očkování bez registrace bude na Vysočině možné pouze pro dospělé od 18 let. Pro děti 12+ musí být kvůli dodržení speciálních podmínek – přítomnost zákonného zástupce, pediatra a sestry – dodržena registrace do určených očkovacích center. Cizinci, kteří jsou samoplátci, mohou být v současné době očkováni po předchozí registraci s následným potvrzením rezervace pouze ve velkém očkovacím centru Jihlava – Hruškové Dvory.

Alternativu k dosavadnímu registrovanému očkování nabízí kraj nejen občanům Vysočiny, ale mohou ji využít i lidé, kteří na Vysočině tráví dovolenou a nechce se jim kvůli očkování opakovaně cestovat do místa bydliště.

V Kraji Vysočina bylo k dnešnímu dni podáno celkem 454 270 dávek očkovací vakcíny, z toho téměř 200 tisíc občanů už má ukončené očkování.