Karfíkova skluzavka zaujme na opraveném koupališti čestné místo

Foto: město Otrokovice

OTROKOVICE – Plánovaná oprava Městského koupaliště Otrokovice zasela v mnoha místních obavy ohledně osudu Karfíkovy skluzavky. Dílo slavného architekta ale nijak neutrpí. Naopak zaujme na rekonstruovaném koupališti čestné místo.

Skluzavka sloužila dětem po dlouhá léta, v současné době však již nesplňuje bezpečnostní normy a musí být nahrazena novou. Opravy začnou po ukončení letní sezóny. „Obyvatelé Otrokovic a okolí se ale začali obávat, že bude znehodnocena a definitivně odstraněna. Ubezpečuji, že se ji co nejšetrněji pokusíme přemístit na nově určené místo, které bude oploceno a již nebude sloužit k užívání. Chceme ji na koupališti uchovat jako památku na architekta Vladimíra Karfíka, který se v Otrokovicích podílel na mnoha stavbách,“ ujistila starostka města Hana Večerková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vladimír Karfík byl v letech 1930 – 1946 vedoucím projekčního oddělení firmy Baťa ve Zlíně. Patřil k výrazným postavám na poli české a slovenské moderní architektury 20. století.  Na podobě Otrokovic se od poloviny třicátých let podílel několika stavbami, a to dvěma školami (1935 a 1937), Společenským domem (1936), obchodním domem (1936), činžovním bytovým domem (1937), koupalištěm (1938) a v letech 1935 – 1939 letištěm.