Mladá řidička na Jesenicku si hleděla víc psa než řízení a otočila auto přes střechu

JESENICKO – Včera navečer se na Jesenicku stala dopravní nehoda. Mladá řidička si hleděla více svého psa než řízení, přejela do protisměru, strhla řízení vpravo a dál už ztratila kontrolu nad svým vozem.

Včera navečer se stala mezi Ramzovou a Ostružnou na Jesenicku dopravní nehoda. Mladá 18letá řidička projížděla s Octavií levotočivou zatáčkou směrem na Ostružnou. V tom okamžiku kontrolovala svého psa, kterého měla připoutaného vedle sebe na sedačce spolujezdce. Přejela do protisměru a v dálce zahlédla protijedoucí vozidlo. Lekla se, strhla řízení doprava a dostala se do smyku. „Vyjela vpravo mimo komunikaci, kde se vozidlo dvakrát přetočilo a zůstalo stát na boku. Mladá žena se při nehodě lehce zranila, ale sanitku na místo nechtěla s tím, že lékaře navštíví později sama,“ popsala nehodu policejní mluvčí Miluše Zajícová. Pes se při havárii nezranil. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 50 000 korun. Dechová zkouška vyloučila, že by řidička před jízdou pila alkohol.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .