Nechte se pozvat na jazz!

PRACHATICE – Víte, že připravovaný Jazz! Yes! Open Air Festival bude mít letos přesah i do jiných žánrů? Těšte se na nové kompozice od Martin Brunner band, Duende přinese skladby od latinsko-americké hudby a flamenca přes fusion až po jazz-pop a Swing Trio Avalon představí swingovou hudbu 30. a 40. let.

Jako první vystoupí Martin Brunner band. Kapelu tvoří muzikanti, kteří patří ke skvělým osobnostem naší hudební scény. Jejich hudba sice stále patří do kategorie jazz, ovšem nezapře rockové vlivy, které dokonale a nezaměnitelně reprezentuje kytara Tomáše Fuchse, baskytara Rastislava Uhríka a bicí Romana Víchy. Další v pořadí bude kapela Duende, která osciluje od latinsko-americké hudby a flamenca přes fusion až po jazz-popové skladby. Určitě vás osloví nejen skvělou interpretací vlastních písní a hravostí v improvizacích, ale především nezaměnitelným zvukem i pestrým repertoárem. O závěr večera se postará Swing Trio Avalon. Klavírista Jakub Šafr, klarinetista Martin Voříšek a bubeník Jan Kubeš jej založili pod vlivem okouzlení živelným, energickým a hudebně sofistikovaným projevem malých skupin Bennyho Goodmana. Rádi i vám zprostředkují radostnou a zároveň poetickou atmosféru americké swingové hudby 30. a 40. let.

Neváhejte se 30. července vydat na prachatické náměstí za ojedinělým hudebním zážitkem. Jazz! Yes! Open Air Festival začíná v 18 hodin!