Sportovci se do PSG arény budou moct vrátit už za pár týdnů

Foto: Jiří Balát

ZLÍN – Velkokapacitní očkovací centrum ve zlínské PSG aréně ukončí provoz 15. srpna. Dnes o tom rozhodli zástupci Zlínského kraje, Krajské nemocnice Tomáš Bati a PSG Beranů Zlín.

Už jen posledních 24 dní budou zdravotníci očkovat zájemce o vakcínu proti covidu ve sportovní hale. „Po dohodě všech stran jsme stanovili termín na polovinu srpna. Zohlednili jsme při tom důležitost a dostupnost očkování, současně jsme chtěli umožnit dětem co nejdříve sportovat,“ vysvětlil hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zájemci, kteří chtějí obě dávky dostat v PSG aréně, musí přijít nejpozději v neděli 24. července. Druhá dávka totiž může být aplikována až po uplynutí 21 dnů. Od 16. srpna se očkování přesune zpět do zlínské nemocnice.

Pro zájemce o očkování bez objednání upravila PSG aréna provozní dobu. „Naočkovat se bez předchozí registrace mohou lidé starší 16 let i během víkendu. Stejně jako ve všední dny, je vhodné i během soboty a neděle přijít se očkovat v doporučeném čase 8 až 15 hodin,“ doplnil krajský koordinátor pro očkování Jiří Lučan.