VIDEO: Držela skokana za ruku. Tím mu zachránila život. Statečná žena!

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Na most Legií vyjížděli policisté, protože tu byl nahlášen muž za zábradlím, který chce skočit dolů. Naštěstí se našla statečná žena, která muže do příjezdu policistů držela za ruku a všechno dobře dopadlo.

V pondělí, okolo třetí hodiny odpolední, bylo na tísňovou linku nahlášeno, že na mostě Legií stojí muž za zábradlím a chce skočit do Vltavy,“ informoval dnes policejní mluvčí Richard Hrdina. Na určené místo bylo operačním důstojníkem okamžitě vysláno několik policejních hlídek a celou akci zachytily kamery.

Policisté k muži přistupovali s maximální opatrností, protože byl odevzdaný a zkroušený. „Nešťastného muže po celou dobu držela za ruku náhodná kolemjdoucí, která se ho snažila uklidnit,“ doplnil mluvčí. Policisté navázali s mužem kontakt a čekali na vhodnou chvíli, kdy mohou zasáhnout. Ta nastala, když muž přestal vnímat okolí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jeden z policistů muže strhl zpět do bezpečné zóny a okamžitě byli na místo přivoláni záchranáři. Ti jednapadesátiletého muže převezli do psychiatrické léčebny v Bohnicích. Díky rychlému zásahu policistů a také ženy, která muže držela za ruku a klidnila, nebyl jeden život zmařen. Policejní video naleznete na tomto odkazu.