VIDEO: Ženy směřující na Brněnskou přehradu si mohou oddechnout. Násilník už je v cele

ilustrační foto

BRNO – Brněnským kriminalistům se podařilo vypátrat osmadvacetiletého násilníka, který u brněnské přehrady opakovaně napadl osamocené ženy.

Poprvé násilník zaútočil na začátku června. Na lesní cestě napadl třiadvacetiletou cyklistku, která zastavila  v místech zvaných Kočičí žleb nad rakoveckou zátokou. Chtěla se v mobilní aplikaci ujistit o správnosti své cesty. Muž vyskočil z křoví a cyklistku ohrožoval elektrickým paralyzérem. Vyzýval ji, ať především nekřičí. Navíc měl v druhé ruce připravenou ruličku z kobercové pásky. Vylekaná žena muži utekla. Na místě nechala svoje kolo a batoh s osobními věcmi a peněženkou, které jí pachatel vzal. Ve stejných místech zaútočil v pondělí odpoledne. S pistolí v ruce se postavil šestadvacetileté ženě do cesty. Začal ji osahávat na hrudníku a vyhrožovat výstřelem. Pak si začal stahovat kraťasy, a o to samé se snažil i u napadené ženy. Té se podařilo vysmeknout a utéct. Násilník ji sice pronásledoval, ale žena fingovala telefonát na policii, proto se zastavil a posléze zmizel.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kriminalistům se podařilo v průběhu vyšetřování získat videozáznamy, na nichž se pohybuje podezřelý muž. Jejich zveřejnění přineslo důležité poznatky, které využili ke ztotožnění násilníka, a muže pak zadrželi. Ten se po předložení důkazů k útokům v oblasti Brněnské přehrady přiznal. Vydal také věci odcizené při prvním přepadení a airsoftovou pistoli, kterou ženy ohrožoval. „Policisté rovněž zjistili, že muž byl v před několika lety potrestán za násilnou trestnou činnost a měl uloženo sexuologické léčení. Nyní je násilník umístěný v policejní cele. V nejbližší době pak soud rozhodne o vzetí do vazby. Kriminalisté navíc zjišťují, zda podobným způsobem nezaútočil vícekrát,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.