Prostějovský strážník resuscitoval muže, zachránil mu tím život

ilustrační foto

PROSTĚJOV – Není sice lékařem, ale první pomoc umí skvěle. Svoje znalosti z anatomie a emergency, nabyté na pravidelném školení, aplikoval strážník prostějovské městské policie v praxi. Zachránil tím život muži, který zkolaboval na Plumlovské ulici.

Na bezvládně ležícího muže upozornila strážníka náhodná svědkyně. Strážník neváhal a okamžitě přiložil ruce k dílu. Přestože na místo současně dorazila i záchranka, strážník byl nadále užitečný a pomáhal lékaři s masáží srdce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Muž se nacházel v bezvědomí, měl slabě hmatatelný puls, proto okamžitě záchranář přistoupil k resuscitaci. Při této fyzicky náročné činnosti se strážník střídal s přítomným záchranářem v masáži srdce. Po několika minutách poskytování první pomoci muž nabyl vědomí a začal dýchat,“ potvrdil tiskový mluvčí Městské policie Petr Zapletal.

Indisponovaný muž se tak díky včasnému zásahu lékaře a strážníka „podruhé narodil“. Následně byl uveden do stabilizovaného stavu a převezen do prostějovské nemocnice.