Víkend ukončí velmi silné bouřky, varují meteorologové

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami, které zasáhnou celé území republiky. Ve Zlínském kraji se poprvé mohou objevit už v sobotu, mnohem silněji by však měli udeřit v závěru víkendu.

Zejména na jihu kraje mohou živly řádit už v sobotu. Ojedinělé bouřky s úhrny kolem 30 milimetrů, kroupami a nárazovým větrem se podle varování Českého hydrometeorologického ústavu objeví mezi 10. hodinou večer a nedělní 8. hodinou ranní.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Výstraha s druhým stupněm nebezpečí vejde v platnost s nedělní 15. hodinou a potrvá až do pondělní 6. hodiny ráno. „Očekává se výskyt velmi silných bouřek ojediněle s přívalovými srážkami kolem 50 milimetrů, kroupami a nárazy větru kolem 70 km/h,“ stojí ve varování.

Přívalový déšť může rychle rozvodnit menší toky a zatopit podjezdy či sklepy, podemlít komunikace nebo je zanést unášeným materiálem. Škody může napáchat také silný vítr. „Lze očekávat škody na majetku, výpadky v energetice, problémy v dopravě a podobně. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty, případně i kroupami. Nutno zabezpečit okna, dveře, skleníky, volně položené předměty a podobně,“ doporučují meteorologové.

Foto: ČHMÚ