VIDEO: Policie hledá svědky pronásledování auta ve Znojmě a okolí

Zdroj: Policie JMK

ZNOJMO – V neděli odpoledne se v centru Znojma policejní hlídka rozhodla zastavit jim dobře známého recidivistu, který nemá za volantem rozhodně co pohledávat. Nyní má řidič na krku obecné ohrožení.

Když strážci zákona zapnuli výstražné světlo a rozsvítili stopku, spustilo se tím pronásledování jako z akčního filmu. Šofér totiž začal hlídce zběsile ujíždět. Opakovaně hrubě porušoval veškeré dopravní předpisy a značně překračoval rychlostní limity. Při ujíždění se dokonce nerozpakoval objíždět zpomalovací ostrůvky zleva, nedával přednosti na křižovatkách, kruhové objezdy projížděl protisměrem, ale především ve vysoké rychlosti ohrožoval a vytlačoval nejen protijedoucí automobily. Přes Suchohrdly si to chtěl namířit až do obce Dyje, to mu ale poblíž znojemské betonárky překazili policisté, kterým se ho podařilo bleskově předjet a zablokovat. Řidič ale pohotově zařadil zpátečku a pronásledování pokračovalo. Tentokrát se policistům pokusil pohotově zmizet v úzkých uličkách obce Dobšice mezi rodinnými domy. Přestože ho policisté ztratili z dohledu jen na malý okamžik, našli odstavený vůz už jen prázdný. „Policisté žádají všechny občany, kteří byli ohroženi jízdou tohoto řidiče, aby se přihlásili na linku 158. Jejich svědectví je totiž velmi důležité, neboť celý případ je v současnosti prošetřován pro podezření ze spáchání trestného činu Obecné ohrožení, za což podezřelému hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi,“ vysvětlil policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.