Blíží se nabitý ostravský festival nového cirkusu a pouličního divadla Cirkulum

Foto: ÚMOb Poruba - Festival Cirkulum

OSTRAVA – Hlavní třída v městské čtvrti Ostrava-Poruba se již co nevidět zaplní umělci a návštěvníky. Po roční vynechávce se chystá pátý ročník mezinárodního festivalu Cirkulum, který proběhne o víkendu od 6. do 8. srpna.

„Festival opět představí to nejlepší, co tento druh umění nabízí. Přichystány jsou čtyři scény, na kterých vystoupí hvězdy nového cirkusu i místní umělci,“ uvedl mluvčí porubské radnice Marin Otipka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Letošní skladba programu je víceméně evropská. Stále panují cestovní omezení a dostat k nám nějaké umělce z jiného kontinentu není jednoduché. Přesto se nám povedlo angažovat jednoho vystupujícího i z Brazílie,“ uvedl ředitel festivalu Václav Pokorný.

Kromě venkovních čísel se návštěvníci mohou těšit na interiérová představení. Ta letošní budou ale výjimečná prostředím, ve kterém se budou odehrávat. Odehrají se totiž v nově zrekonstruovaném Domě kultury Poklad.

Mezi vystupujícími na letošním Cirkulu zazáří uskupení Losers Cirque Company s mezinárodně oceňovaným představením The Losers. Kvalitní artistický zážitek slibuje italské trio 3 Chefs, které vystupovalo, mimo jiné, v proslulém Cirque du Soleil na výstavě Expo 2015 v Miláně.

Šapitó ve středovém pásu Hlavní třídy přivítá funky klauna Huga Miró ze Španělska, českou dvojici CoCo & LuLu a mladou cirkusovou krev v podání Cirque teen Academy z UmCirkum.

Vstupenky na všechna představení v kulturním domě Poklad a šapitó lze zakoupit na webu cirkulum.reenio.cz

Bohatý bude i pouliční program, který se odehraje kolem kruhového objezdu Hlavní třídy. Tam návštěvníky pobaví hned několik akrobatických čísel. Z účinkujících jmenujeme alespoň extravagantní žonglérskou dvojici v rytmu bicích a chaosu, La Sbrindola, nebo humornou barmanskou show Mantega.

Dále na našem webu:

Kryštof, Lucie i Mirai vystoupí na letošních Havířovských slavnostech