Chovateli v Ostravě-Jihu utekl krokodýl, může být nebezpečný zvířatům i lidem!

Foto: PČR

OSTRAVA – Závažnou informaci o útěku krokodýla v Ostravě před několika okamžiky oznámila ostravská policie. Zvíře je navíc dva dny bez potravy a proto může být setkání s ním pro kohokoliv riskantní. Policie veřejnost nabádá k obezřetnosti.

K útěku predátora došlo už v sobotu 24. července odpoledne. Tehdy zvíře uteklo soukromému majiteli ze zahrady na ulici Závodní v Ostravě-Jihu. Majitel skutečnost nahlásil ale až dnes před polednem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Podle odborníků by krokodýl mohl začít vyhledávat vodní toky, nebo se ukrývat v listnatém terénu, kde je stín. “Zvíře je schopné bez problémů usmrtit menšího psa, nebo kočku,” řekla policejní mluvčí Eva Michalíková. Útok na člověka není rovněž vyloučen. Rodiče by měli poučit děti hrající si nyní o prázdninách ve zvýšení míře si venku.

“Apelujeme nejen na obyvatele Ostravy, ať jsou obezřetní v případě, že krokodýla naleznou. V žádném případě by ho sami neměli odchytávat. Je nutné neprodleně volat na linku 158,” doplnila informaci Eva Michalíková.

K popisu zvířete policie uvedla, že se jedná o nedospělého jedince, který je zhruba 1 metr dlouhý a velice mrštný. Policisté z ostravské speciální pořádkové jednotky po zvířeti intenzivně pátrají.

Dále na našem webu:

Je jí jednadvacet let, právě jde sama pěšky z Havířova do Istanbulu a spí ve stanu