Hasiči v noci řešili 90 událostí při bouřkách

zdroj: HZS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Podle očekávání jižní Moravou postupoval bouřkový komplex dále k východu a před ním se tvořila další nová bouřková jádra, kde se vyskytly i kroupy, přívalové srážky a silný vítr.

Od 20,30 hodin do půlnoci evidovali jihomoravští hasiči na 90 událostí v souvislosti s počasím. Případy se začaly vyskytovat na Znojemsku, postupně na Brněnsku a Blanensku a další případy přímo v Brně. Většinou jezdili  hasiči k popadaným stromům, v obcích Bantice, Nový Šaldorf-Sedlešovice, Rakšice, Miroslav, Chvalovice a Dyje. Dále vyjížděli i k čerpání vody. Obyvatelé v oblasti zasažené tornádem se oprávněně báli, že vítr strhne provizorní plachty ze střech. To se stalo v Lužici v Ploštinách, v Hruškách na Hlavní, v Mikulčicích i v Moravské Nové Vsi U Sokolovny a na Mikulecké, kam všude vyjeli hasiči na opravu a vylití vody z plachet. Po půlnoci již události nepřibývaly v takovém tempu jako v prvních hodinách. Nejvíc hasiči zasahovali v Brně a okolí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line