Koupaliště i zábavná centra přitvrdila, testy se kontrolují!

OLOMOUCKÝ KRAJ – Maminky, pozor! Zatímco do minulého týdne procházelo při vstupu na koupaliště nebo dětského centra pouhé čestné prohlášení, že nejste infekční na koronavirus, a leckde se prý nekontrolovalo vůbec, od víkendu je vše jinak! Zařízení testy vyžadují a ti, co je nemají, si je musí zakoupit a udělat přímo na místě.

Zatímco ještě minulý týden se maminky na sociálních fórech předháněly v informacích, kde se dá „projít“ bez testu, kde se kontroluje ledabyle a kde vůbec, nyní si provozovatelé na příchozí došlápli.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Vzhledem k aktuálním nařízením vlády se při vstupu na koupaliště musíte prokázat: platným očkováním, PCR nebo antigenním testem ze zdravotnického zařízení, potvrzením o prodělání nemoci nebo si můžete udělat zakoupený samotest při vstupu. „Na nás se nezlobte, nekřičte, naše nařízení to nejsou,“ vyzývá provozovatel koupaliště na Strážisku. Opatření se netýká pouze dětí do šesti let.

Oficiální patření se od začátku důsledně vyžadovala v olomouckém aquaparku, naopak čestné prohlášení, ať už písemné nebo ústní, podle diskutujících maminek stačilo ve Šternberku, Prostějově, Kojetíně nebo Bělotíně. Tomu je nyní konec. Provozovatelé začali vstupy kontrolovat důsledněji, což s sebou přináší i tvořící se fronty. Počítejte s tím!