Od letošního léta zdobí prostor u mostu nová socha

Foto: Oficiální www města Dvůr Králové nad Labem

TRUTNOVSKO – Pomyslnou bránu města ozdobila nová pískovcová plastika, kterou její autorka věnovala místním jako dar. Inspirací jí bylo výročí města, kvůli koronaviru se socha instalovala až letos.

Od poloviny července stojí na prostranství u mostu Jana Palacha ve Dvoře Králové nad Labem nová socha z pískovce s názvem „Klíč k městu“. Původně měla být socha instalována již před rokem, ale došlo k odkladu vzhledem k pandemii koronaviru. Její autorkou je královédvorská rodačka Ivana Černá, kterou místní znají jako ředitelku ZUŠ R. A. Dvorského. Ta pískovcovou plastiku věnovala rodnému městu jako dar. „Já se pro svou sochu nechala inspirovat výročím 750 let od první zmínky o Dvoře Králové nad Labem, které jsme loni oslavili. Plastika představuje klíč a v její spodní části jsou zobrazeny tři největší dominanty Dvora Králové nad Labem – věž kostela sv. Jana Křtitele, Šindelářská věž a renesanční Stará radnice. Právě sloupy loubí Staré radnice opticky tvoří ony pomyslné zuby klíče k našemu městu,“ dodává autorka díla Ivana Černá.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.