Pocta Otto Wichterlemu, Reálné gymnázium ponese jeho jméno

foto školy

PROSTĚJOV – Přírodovědně zaměřené prostějovské Reálné gymnázium ponese jméno geniálního chemika Otto Wichterleho, světově proslulého objevitele silonu a gelových kontaktních čoček, za jejichž vynález byl nominován na Nobelovu cenu.

Prvního září 2021 připojí Reálné gymnázium ke svému dosavadnímu názvu jméno slavného rodáka a současně světově proslulého českého vědce a vynálezce Otto Wichterleho.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Wichterlova práce byla úžasná. Stal se autorem více než 150 patentů a vynálezů, z nichž kromě silonu určitě připomeňme alespoň kontaktní čočky. To už byl členem mnoha mezinárodních organizací, nositelem řady mezinárodních ocenění a čestným doktorem ČVUT, Karlovy univerzity i zahraničních univerzit.

„Jeho práce a vědecké počiny se stanou pro naše žáky a studenty nejen příkladem hodným následování, ale rovněž motivací ke studiu. Pevně věřím, že jméno Otto Wichterleho, které škola ponese, povede i naše budoucí absolventy k vědecké práci a snad se někdy z nějakého z nich zrodí podobný Otto Wichterle. Zveme vás proto k slavnostnímu shromáždění, k udělení čestného názvu „Reálné gymnázium a základní škola Otto Wichterleho, Prostějov“, spojenému s odhalením nového loga školy,“ říká Dagmar Havlíková.

Vše se uskuteční dne 1. září 2021 v 10 hodin před budovou gymnázia.