Prarodiče dali v kempu přednost alkoholu před péčí o vnouče

ilustrační foto

BRNO-VENKOV – Lehkomyslně přistoupili k hlídání dvouletého vnoučka jeho prarodiče o víkendu v kempu v Pasohlávkách. O vnouče se nakonec museli postarat pracovnice v Klokánku.

Podle policejního mluvčího Bohumila Maláška si pozorný lodník výletní lodě večer v přístavišti všimnul alkoholem hodně znavené starší dvojice s malým dítětem. Prarodiče se o vnouče evidentně nebyli schopni postarat. „Když na místo dorazila přivolaná policejní hlídka, našla pouze čtyřiapadesátiletou pokálenou ženu spící v křovisku. Její o dva roky starší manžel se na místo připotácel později,“ uvedl Malášek. O vnouče naštěstí v tu dobu pečovali jiní rekreanti. Při dalším zjištění policistů žena nadýchala téměř čtyři promile, musela tedy vystřízlivět na záchytce. Její manžel nadýchal skoro dvě promile, ze kterých se musel vyspat. Jelikož rodiče děcka bydleli na opačném konci republiky, dítě strávilo noc v brněnském Klokánku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.