Samozvaný král ohrožoval kolemjdoucí šroubovákem

Ilustrační foto

BRNO – Strážníci řešili ve vinohradském parku případ muže, který útočil na návštěvníky šroubovákem. Poté se pasoval na krále a ještě ohrožoval hlídku. Skončil v nemocnici.

Žena, která byla svědkem zvláštního jednání pětačtyřicetiletého muže, jež mával šroubovákem a ohrožoval ostatní návštěvníky, se se strachem obrátila na linku 156. Na místo dorazili strážníci, před kterými hlavní aktér začal utíkat. Nakonec však poslechl zákonnou výzvu a zastavil. Jeho chování bylo nepředvídatelné, prohlásil se totiž králem a hlídce vyhrožoval ublížením na zdraví. Poté zvedl svou ruku a rozmáchl se proti strážníkovi, skončil proto v poutech. „Z důvodu mužova špatného psychického stavu ho sanitka odvezla do nemocnice. Po konzultaci s republikovými policisty hlídka případ postoupila správnímu orgánu,“ uzavírá tiskový mluvčí městské policie Pavel Šoba.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.