Senior na kole nedal přednost autu na hlavní. Stálo ho to život

místo nehody

LITOVELSKO – Tragická dopravní nehoda se stala na Litovelsku v sobotu 24. července odpoledne. 78letý cyklista nedal přednost autu, které projíždělo křižovatkou za Pňovicemi po hlavní. Došlo ke srážce, i přes rychle poskytnutou první pomoc cyklista na místě zemřel.

V sobotu 24. července o tři čtvrtě na šest odpoledne byla policii oznámena vážná dopravní nehoda mezi autem a cyklistou na silnici mezi Pňovicemi a Chomoutovem. Podle prvotního šetření 29letý řidič jel s Octavií ve směru z Pňovic na Chomoutov. Za Pňovicemi projížděl křižovatkou po hlavní a v daný moment do křižovatky vjel z vedlejší silnice od Střeně 78letý cyklista, který nedal autu přednost a došlo ke srážce. „I přes rychle poskytnutou první pomoc cyklista na místě zemřel,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.  Řidič auta zraněn nebyl, dechová zkouška u něj byla negativní.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .