Univerzita věří v tradiční začátek akademického roku, naočkováno už má přes 70 procent zaměstnanců

Foto: archiv UTB

ZLÍN – Na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně doufají, že nový akademický rok zahájí tradičním způsobem. Pomoci v tom má očkování, které už podstoupilo přes 70 procent zdejších zaměstnanců. Uvedla to dnes mluvčí univerzity Petra Svěráková.

Zatímco v předešlých letech panoval na chodbách a v posluchárnách živý ruch, během pandemie se univerzitní budovy vyprázdnily a namísto diskuzí tu vládlo mrtvé ticho. „Byl to smutný pohled, nikdy předtím jsme nic takového nezažili. Prakticky ihned jsme se museli přeorientovat na online výuku, která nás sice naučila novým věcem, ale domnívám se, že kontaktní, tedy přímou výuku, ve spoustě věcí nenahradí,“ poznamenal rektor univerzity Vladimír Sedlařík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vedení vysoké školy doufá, že se situace kolem koronaviru zklidní a školní rok začne tak, jak tu byli dřív zvyklí. „V současné době máme naočkovaných více než 70 procent zaměstnanců, věříme, že stejně zodpovědně přistupují k očkování také naši studenti,“ říká prorektorka pro vnitřní a vnější vztahy UTB Adriana Knápková.

„Domníváme se, že právě očkování výrazně pomůže v boji s touto pandemií a přispěje nejen k běžnému zahájení nového akademického roku, ale i k ochraně zdraví našich studentů, zaměstnanců a jejich blízkých,” věří rektor Vladimír Sedlařík.