Z ulic zmizí nepojízdné vraky

Foto: Městská policie Trutnov

TRUTNOV – Vraky a dlouhodobě nepojízdné vozy hyzdí okolí, unikají z nich kapaliny a zabírají parkovací místa. Ne vždy je ale pro policii snadné najít majitele daného auta. Nyní by se podobné typy vozů měly postupně z ulic města vytrácet.

Trutnov není jediné z měst, které trápí autovraky odstavené v ulicích. Od dlouhodobě odstavených aut se odlišují tím, že jsou již nepojízdné. Ve městě podobných vozů evidují pětadvacet, ty hyzdí veřejné prostranství a zbytečně zabírají parkovací místa. Rozhodlo se proto k jejich postupnému odstranění, ne vždy je ale snadné majitele auta dohledat. Za tímto účelem byl vyčleněn prostor v areálu místních technických služeb a náklady na jeho odstranění musí uhradit vlastník. „Pokud provozovatel i nadále neprojeví o vozidlo zájem, nebo se nám ho nepodaří zjistit, putuje vozidlo do veřejné dražby. Pokud se v dražbě neprodá, následuje jeho ekologická likvidace,“ dodává za městskou policii Radek Svoboda.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.