Celníci vybrali na pokutách za chybějící dálniční známky a mýtné 4,5 miliónu

Zdroj: Celní správa

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Téměř čtyři a půl milionu korun vybrali jihomoravští celníci na pokutách za porušení předpisů v oblasti elektronických dálničních známek a mýtného systému v první polovině letošního roku.

V první polovině roku celníci zjistili 666 přestupků v oblasti elektronických dálničních známek. Ve všech případech se jednalo o nezaplacení poplatku za elektronickou dálniční známku. Za tyto přestupky celníci uložili na místě pokuty v celkové výši 685 tisíc korun. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2020 se počet případů zvýšil. Celníci v tomto období zjistili 397 porušení a na místě byly uloženy pokuty v celkové výši 371850 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Při kontrolách vozidel v rámci mýtného systému v první polovině letošního roku celníci zjistili 2666 přestupků a na místě uložili pokuty v celkové výši 3727740 korun. Z toho 29 případů bylo postoupeno do správního řízení. Převážně šlo o chybně nastavený počet náprav v palubní jednotce a absence úhrady mýta. „V 11 případech byla také vybrána kauce v úhrnné výši 320 tisíc korun. Šlo především o zahraniční vozidla, kde bylo možné předpokládat, že by se řidiči nebo zahraniční dopravci mohli vyhýbat správnímu řízení a úhradě pokuty,“ uvedla mluvčí Jihomoravského celního úřadu Lada Temňáková.