Dámy, pozor na kabelky!

ilustrační foto

PROSTĚJOV – Dva dny, rovná se dvě krádeže dámských kabelek v Prostějově. V obou případech zloději využili nepozornosti majitelek.

Zkušenost z restaurace bude pro příště jistě ponaučením pro 38letou ženu, která se bavila v restauraci na Žižkově náměstí v Prostějově. V průběhu návštěvy podniku nevěnovala příliš velkou pozornost kabelce a toho využil neznámý lapka. „Bez povšimnutí z ní vytáhl značkovou peněženku, ve které měla poškozená osobní doklady, platební kartu a finanční hotovost necelých 700 Kč. V sobotu se zloděj pokusil odcizenou platební kartu zneužít, když se prostřednictvím bankomatu snažil z účtu poškozené vybrat 15 000 Kč. Naštěstí se mu ale tato transakce nezdařila, a tak poškozené nakonec vznikla škoda „pouze“ 1 660 Kč,“ popsala tisková mluvčí policie Miluše Zajícová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Druhá krádež kabelky se odehrála u supermarketu na Okružní ulici. Žena ji měla položenou na předním sedadle svého automobilu. Auto neměla uzamčené, protože na parkovišti právě dávala nákup do zavazadlového prostoru. „V tu dobu se k autu nachomýtl zlodějíček, který zřejmě počínání ženy sledoval a kabelku ukradl. Žena tak nepřišla pouze o finanční hotovost 5 000 Kč, ale taky o náhradní klíč od auta, mini terminál a osobní doklady. Škoda, kterou poškozené napáchal, byla stanovena na 9 000 Kč,“ sdělila Zajícová. Případem se zabývají prostějovští policisté a šetří ho jako přestupek proti majetku.