Při prohlídce u dealera v Tišnově kriminalisté zajistili 150 gramů pervitinu

zdroj: Policie JMK

BRNO-VENKOV – Sedmadvacetiletý muž z Tišnovska si nedělal velké starosti s kvalitou pervitinu, který doma vyráběl a dodával jiným závislým osobám.

Právě nespokojenost s nabízenou zakázanou látkou byla pro kriminalisty zabývající se drogovou problematikou jednou z důležitých informací, která spustila vyšetřování. Zjistili, že muž se výrobě zakázané látky věnoval na Tišnovsku nejméně od začátku roku. Drogou zásoboval prostřednictvím dalších osob na pervitinu závislé lidi z blízkého okolí. Jak uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek, při vyšetřování vyšlo najevo, že muž často dodával drogu mizerné kvality, navíc smíchanou s jinými látkami. Kriminalisté také zjistili, že jeden z jeho distributorů závislý na drogách namísto pervitinu prodal kuchyňskou sůl. „Uprostřed minulého týdne policisté výrobce krátce po dokončeném vaření zadrželi. Při domovních prohlídkách na dvou místech na Tišnovsku zajistili vedle potřeb pro výrobu pervitinu i 150 gramů čerstvě vyrobeného pervitinu,“ uvedl Malášek. Pervitin měl výrobce uložený v bydlišti na několika místech, mimo jiné několik gramů drogy měl uschovaných ve spodním prádle. „Při domovních prohlídkách policisté zajistili také další věci včetně finanční hotovosti, které s největší pravděpodobností pochází z trestné činnosti. Výrobce pervitinu je stíhaný vazebně,“ doplnil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.