Stačilo pár minut a zloděj ukradl auto zaparkované u hřbitova

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽSKO – Na vlastní nedbalost doplatil osmadvacetiletý majitel rok a půl starého auta značky Hyundai i30. Ten při návštěvě hřbitova odešel na chvíli od vozu a klíčky nechal v zapalování. Krátká chvíle ale neznámému zloději úplně stačila.

Mladý majitel spolu s rodinou přijel v neděli odpoledne k místnímu hřbitovu v jedné z obcí u Holešova, kde auto odstavil na přilehlém parkovišti. „Vozidlo ale neuzamkl a navíc ho nechal nastartované s klíčkem v zapalování. Poté se rodina vydala k jejich hrobu. Vůz byl přes drátěný plot stále na dohled. Když se ale řidič po několika minutách ohlédl, auto v hodnotě čtyři sta tisíc korun bylo pryč,“ sdělila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Muž spolu s autem přišel i o mobil, osobní věci, peněženku s doklady, platební kartu a doklady k vozu. Spolu s tím si zloděj odvezl dámskou kabelku s doklady majitelky, platební kartou a penězi. „Po vozidle i pachateli, který se tímto jednáním dopustil trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, nyní pátráme. V případě dopadení mu hrozí až pětileté vězení,“ dodala Simona Kyšnerová.