U pěti nehod byli zapotřebí hasiči, bohužel došlo i ke zranění

foto: HZS Královéhradeckého kraje (Nové Město nad Metují)

KRÁLOVÉHRADECKO – Střet osobního auta s motorkou, auto na střeše mimo silnici, dodávka ležící na boku na silnici, osobní auto ve škarpě, i takové byly zásahy profesionálních a dobrovolných hasičských jednotek napříč krajem u dopravních nehod.

Na Hradecku došlo ke dvěma dopravním nehodám. V Novém Bydžově, krátce po druhé hodině noční, došlo ke střetu osobního auta s motorkou. Do ulice Jos. Jungmanna musela přispěchat místní profesionální jednotka hasičů. „Jedna osoba byla zraněna. Hasiči uvolnili komunikaci a předali místo zásahu Policii ČR,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Krátce před sedmou hodinou večerní osobní automobil vyjel z dálnice a skončil ve škarpě. K nehodě došlo v Chlumci nad Cidlinou na dálnici D11 na úrovni části Lučice. Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova a místní dobrovolná jednotka. Šofér vozidla vyvázl z nehody naštěstí bez zranění.  Hasiči zajistili havarované vozidlo a místo předali policistům k vyšetřování. O úklid silnice se postaral správce komunikace.

Na Náchodsku došlo také ke dvěma bouračkám. V Červeném Kostelci, těsně před šestou hodinou ranní, v katastru obce Olešnice, havaroval osobní automobil. Ten zůstal ležet převrácený na střeše mimo silnici. Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Červeného Kostelce zajistili auto proti požáru a úniku pohonných hmot. „Po zadokumentování nehody policisty se jednotky postaraly o vyproštění havarovaného vozidla, ponechaly ho mimo komunikaci a vozovku uklidily,“ říká Martina Götzová.

Deset minut před půl osmou ranní došlo k bouračce vozidla Volkswagen Transporter. Auto leželo na silnici na boku, kde překáželo v provozu. Do Nového Města nad Metují do ulice Na Táboře, tak museli přispěchat profesionální hasiči z Dobrušky a místní dobrovolná jednotka. Hasiči havarované auto zabezpečili proti požáru a zamezili úniku pohonných hmot. Při bouračce naštěstí nebyl nikdo zraněn. Jednotky pomocí navijáku postavily Volkswagen zpět na kola, poté byla dodávka naložena na odtah. Na závěr zásahu se hasiči postarali o úklid silnice.

Na Trutnovsku došlo k jedné dopravní nehodě. V Lánově v části Prostřední Lánov, krátce před půl jednou odpoledne došlo k nehodě náklaďáku a cyklisty. Profesionální hasiči z Vrchlabí zajišťovali místo nehody a následně se postarali o úklid silnice.