VIDEO: Opilý cizinec kličkoval brněnskými ulicemi, nadýchal téměř 3 promile

Ilustrační foto

BRNO – Ne nebezpečnou jízdu středem Brna upozornil náhodný svědek na lince 156. Řidič tvrdil, že nic nepil, nakonec nadýchal 2,8 promile.

Kolemjdoucí v Opuštěné ulici spatřil v dopoledních hodinách auto, které nebezpečně kličkovalo mezi jízdními pruhy, proto nabyl dojmu, že by řidič mohl být pod vlivem alkoholu. Jelikož strážníci právě kontrolovali okolí Dolního nádraží a Zvonařky, stačilo jen, aby chvilku vyčkali na křižovatce s Opuštěnou ulicí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Po malé chvíli skutečně hlídka uviděla auto odbočovat do Trnité, vydala se proto za ním a následovala ho na parkoviště na střechu nákupního centra. Tam vyzvala řidiče k vystoupení. Tím byl muž cizí národnosti, který tvrdil, že žádný alkohol nepil. „Po dechové zkoušce s výsledkem 2,81 promile připustil, že si dal víno. Strážníci ho proto jako důvodně podezřelého z trestného činu předali republikové policii,“ uzavírá tiskový mluvčí městské policie Jakub Ghanem.