Zaregistrujte se na olomoucký půlmaraton, poběží se netradičně v srpnu

OLOMOUC – Po dvou letech se v Olomouci znovu poběží půlmaraton. Termín byl kvůli covidovým omezením tentokrát přesunut až na 14. srpna. Včera odpoledne pořadatelé otevřeli registraci na závod.

V sobotu 14. srpna v 19 hodin za tónů Smetanovy Vltavy vystartují na olomouckém Horním náměstí tisíce závodníků na trať tradičního olomouckého půlmaratonu. Registrace na závod byla otevřena včera odpoledne, zaregistrovat se můžete ZDE. Trasu si také můžete rozdělit s přáteli nebo kolegy a zaregistrovat se na štafetu, štafeta startuje na stejném místě a ve stejném čase. V tuto dobu také vystartují závodníci, kteří si trasu rozdělí zhruba na půl. První závodník uběhne 10 kilometrů a druhý pak zbytek. Mattoni 1/2Maraton Olomouc si užijí i ti nejmenší. Cílovou medaili mohou získat úplně všichni – krátkou trasu na asi 3 kilometry totiž zvládnou i úplní začátečníci, děti na odrážedlech nebo aktivní senioři. dm rodinný běh je ideálním programem pro celou rodinu, start je v 16 hodin na Horním náměstí. Registrujte se na uvedeném odkazu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Do závodu mohou nastoupit pouze ti běžci, kteří předloží potvrzení o negativním PCR testu na přítomnost covidu-19, ne starším než 7 dní, nebo negativním antigenním testu ne starším než 72 hodin, nebo završení očkování proti covidu minimálně 14 dní po druhé dávce, nebo prodělání této nemoci v posledních 180 dnech. Opatření se můžou změnit na základě nařízení vlády. Sledujte aktuální informace webu závodu.

Po závodě pak nebude after párty, nebudou masáže a sprchy v technickém zázemí, bude omezen sortiment na občerstvovacích stanicích (k dispozici bude voda, sůl, cukr, Gatorade, ovoce až v cíli), závod má omezenou kapacitu a nebude probíhat standardní Moravia Sport Expo, ale jen výdej startovních čísel