Zlínská zoo láká na aligátory, procházku s kivim a Letní slavnost

Foto: archiv Zoo Zlín

ZLÍN – Návštěvníci zlínské zoo mají během léta příležitost zahlédnout zdejší zvířata tak, jak je jindy v roce nespatří. Velkou oblibu si získaly procházky s kivim, nově se navíc lidé mohou podívat na dvě samice aligátora slunící se v letní expozici. Zcela poprvé bude areál hostit Letní slavnost s hudbou, zábavou a skvělým jídlem.

Boubelka s Rozárkou si užívají lenošivé léto u zámku

Během výletu do zoo se určitě vydejte k letní expozici aligátorů před zámkem Lešná. Právě sem chovatelé přemístili dvě samice pojmenované Boubelka a Rozárka, které si užívají prostorný bazén i slunění na dřevěných odpočívadlech. Ta jsou navíc vyhřívaná pro případ chladnějšího počasí. Obě tu zůstanou až do konce prázdnin.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zlínská zoo chová aligátory americké skoro 20 let, aktuálně tu žijí 4 samice a jeden samec. Samec se dvěma samice zůstali v  zázemí, zatímco se Boubelka s Rozárkou vydali na letní „dovolenou“. Při převozu je chovatelé zvážili a zjistili, že obě oproti minulému roku nějaké to kilo přibraly. Patnáctiletá Boubelka nyní váží 51 kilo, stejně stará Rozárka 61 kilo.

Na kiviho je nutné si přivstat

Jedinečnou procházku probouzejícím se areálem nabídne zoo opět v sobotu 31. července. Za Gerym a Mayou mohou návštěvníci zavítat už v 6 ráno, zhruba od 7 do 8 je vysoká šance, že je zahlédnou ve venkovní expozici. Čekat tu bude i průvodce, který nabídne spoustu zajímavých informací.

Premiérová Letní slavnost nabídne zábavu pro celou rodinu

První srpnový víkend 7. a 8. srpna si mohou návštěvníci zoo užít v areálu dosud nevídaný zážitek. Na rozlehlé louce v dolní části zahrady se odehraje zcela první ročník Letní slavnosti, který chystá bohatý program pro malé i velké návštěvníky. Chybět nebude skákací hrad, malování na obličej, zásahová vozidla celní správy, zvěřinové a grilované speciality nebo ochutnávka z moravských pivovarů. K poslechu a možná i k tanci zahraje zlínské kapela Jazzbook.