Bouřky bičují Hanou, nejvíce napršelo na Olomoucku, škody jsou na Prostějovsku

foto Hasiči Kostelec na Hané

OLOMOUCKÝ KRAJ – Prudké bouřky během středečního odpoledne postupovaly od jihozápadu Olomouckým krajem. Během pár minut spadlo na Hané až pětadvacet milimetrů srážek. Proudy vody se valily po silnicích, padaly stromy a poškozeny byly i střechy. Lijáky by měly během noci ustávat.

Největší nápor sadu vody zaznamenaly Těšetice a Slatinice na Olomoucku, kde napršelo 23 litrů na metr čtvereční vody, v Přemyslovicích na Prostějovsku to bylo 16 litrů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Prudké lijáky udělaly škody na majetku. Mezi Protivanovem a Žďárnou spadl strom na osobní automobil, další polomy hasiči odstraňovali mezi Protivanovem a Nivou. Hasiči zasahují i u poškozených střech. Střecha z domu se utrhla v obci Hluchov.

Výstraha meteorologů na velmi silné bouřky v Olomouckém kraji platí dnes do 21.00 hodin. „Lokálně se očekává přívalový déšť s možným intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo jejich zanesení unášeným materiálem a podobně. Nárazy větru mohou lámat větve, vyvracet stromy. Nebezpečí představují také kroupy a blesky. Lze očekávat škody na majetku, výpadky v energetice i problémy v dopravě,“ říká meteorolog Petr Drobek.