Dvě ženy vyvrátily mříž a vkradly se do stánku, braly oblečení i boty

Ilustrační foto

BRNO – Strážníci městské policie řešili případ krádeže ve stánku s oblečením v podchodu hlavního nádraží. Dvě mladé ženy tam vnikly a vzaly oděv i boty.

V noci na středu se dvě ženy vypravily na nákupy, platit ale nehodlaly. S velkou nákupní taškou se postavily u stánku a čekaly, až bude podchod téměř bez lidí. Poté silou vyvrátily drátěnou mříž a vnikly dovnitř. Braly s sebou oblečení i boty a za malou chvíli už utíkaly pryč.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Svědek, který spatřil poškozenou mříž, věc nahlásil na linku městské policie. Celou krádež také zachytily městské kamery. Od kolegů z dohledového centra se strážníci dozvěděli přesný popis podezřelých a začali po nich pátrat. Za malou chvíli ženy našli v Křenové ulici. Měly na sobě neochozené boty, které, jak přiznaly, byly právě z vykradeného stánku. Z tašky poté vyskládaly oděvy i obuv v krabicích. „U sebe měly i dvoje pákové kleště. Případ dořeší republiková policie, která si obě podezřelé převzala,“ uzavírá tiskový mluvčí Pavel Šoba.