Kam o víkendu? Vášnivé flamenco, Hradozámecká noc nebo letní bruslení

foto Facebook Colores Flamencos Olomouc

OLOMOUCKÝ KRAJ – Jako každou středu vám přinášíme tipy na víkendové akce na Olomoucku, Šumpersku a Jesenicku. Ať už si z naší nabídky vyberete nebo máte vlastní program, přejeme Vám příjemný a pohodový víkend.

Olomoucko

Olomouc

V pátek 30. července se v rámci festivalu Večerní pohoda u Trojice na olomouckém Horním náměstí uskuteční Galavečer flamenca. Můžete se těšit na úžasné představení španělské tanečnice Maríe Juncal. Představení bude letos ZDARMA!

V sobotu 31. července bude tradiční festival Colores flamencos Olomouc pokračovat. Na Horní náměstí se od 19 hodin uskuteční flamencová fiesta. V první části se Vám představí kytarista Morenito de Triana, flétnistka Zuzana Fujacová, perkusista Michael Cába, tanečnice Zuzana Čorejová, Petra Pšenicová a Denisa Di Gregorio. Od 20:30 hodin vystoupí skupina AZAHAR, která se zaměřuje na flamenco world music. Propojení vášnivého flamenca s vlivy latinskoamerické či sefardské hudby se stalo inspirací projektu s mezinárodním obsazením – na jednom pódiu se setkávají flamenková tanečnice Verónica Roa, uruguayský basista Andrés Ibarburu, izraelský perkusista Azar Abou a profesor brněnské konzervatoře, kytarista Petr Vít. Fiesta je také zdarma.

Šternberk

Speciální podvečerní a večerní program čeká v sobotu 31. července všechny návštěvníky hradu Šternberk. Stejně jako mnoho dalších památek se hrad zapojí do celonárodní akce Hradozámecká noc. Program bude zahájen v 18 hodin, kdy začíná první romantická večerní prohlídka. Průvodci oblečení v historických kostýmech vás provedou celým hradem. Výklad bude rozšířen o zajímavosti z oblasti módy, stolování a života šlechty i prostého lidu v minulosti.  Začátky jednotlivých prohlídek budou v 18, 19, 20 a 21 hodin. Večerní čas dodá prohlídkám nevšední atmosféru. Program hradozámecké noci bude pokračovat na nádvoří hradu. Po setmění se zde uskuteční atraktivní ohňová show v podání souboru Plameňáci z Olomouce. Připravené budou dvě vystoupení o délce 20 minut v časech 20.30 a 21.30 hodin. Show na nádvoří bude vrcholem programu. Vstupné je 180 korun, snížené 140 korun a děti 90 korun. Prohlídky na konkrétní čas si můžete rezervovat telefonicky na čísle 585 012 935 nebo emailem na adrese hrad.sternberk@npu.cz.

Bouzov

Hradozámecká noc se uskuteční také na hradě Bouzov, a to v sobotu 31. července od 21 do 22:30 hodin. Bude pro vás připravena zážitková trasa, kdy si budete moci samostatně projít hradní příkop. Pomocí vlastních svítilen si můžete vytvořit obrazy na zdech hradu, připraveny budou také úkoly pro děti. Jednotné vstupné je 60 korun.

Šumpersko

Velké Losiny

Na zámku ve Velkých Losinách se o Hradozámecké noci v sobotu 31. července vrátíte do tajemné minulosti 17. století. S oživlými postavami majitelů zámku můžete prožít neopakovatelné okamžiky. Prohlídky začínají ve 20, 20:30, 21, 21:30, 22, 22:30 a 23 hodin. Rezervujte si svůj termín na telefonu 773 785 281. Dospělí zaplatí vstupné 350 , senioři 280 a děti 180 korun.

Zábřeh

V sobotu 31. července ve 20 hodin zahrají v amfiteátru před zámkem na Masarykově náměstí v Zábřehu The Addams Sisters. Uslyšíte akustický folk-rock moravičanského dívčího tria, které má za sebou více než dvě stovky koncertů u nás i v zahraničí a které se v loňském roce stalo vítězem talentové soutěže Radia Haná. Občerstvení zajištěno. Vstupné je dobrovolné.

Šumperk

Šumperku si můžete jít v sobotu 31. července od 10 do 11:30 hodin a v neděli 1. srpna od 17 do 18:30 hodin zabruslit na zimní stadion. Návštěvníci by měli mít PCR nebo antigenní test, potvrzení o očkování, potvrzení o prodělané nemoci, potvrzení od zaměstnavatele nebo ze školy, u zletilých dětí nad 6 let stačí čestné prohlášení, děti do 6 let se nemusí nijak prokazovat. Test si také můžete koupit na místě. Dospělí a děti nad 130 centimetrů zaplatí vstupné 60 korun, děti do 130 centimetrů bruslí zdarma.

Jesenicko

Jeseník

V sobotu 31. července a v nedělí 1. srpna si můžete zajít od 10 do 18 hodin zahrát Adventure golf v areálu léčebných Priessnitzových lázní v Jeseníku. Polední přestávka je od 11:45 do 12:15 hodin. Golf najdete za lázeňským domem Priessnitz v areálu bývalého minigolfu. K dispozici budete mít 12 terénních jamek, od srpna bude pokračovat výstavba hřiště druhou etapou, po jejím dokončení bude k dispozici celkem 18 jamek. Za hodinu a půl hry zaplatí dospělí 150, děti 90 a rodina 400 korun.

Javorník

V sobotu 31. července od 14 hodin se v areálu zahrady domu Karla Ditterse z Dittersdorfu v Javorníku koná Dětský den. Pro děti bude připravena pohádková cesta parkem, dětské atrakce, tvarování balónků, lanová dráha, dobrovolní hasiči a oblíbená pěna. Občerstvení bude zajištěno. V případě nepříznivého počasí se akce ruší.

Rýmařov

Městské muzeum Rýmařov a Galerie Octopus zvou na výstavu fotografií “DESET” (10 let pouti v Rudě). Vernisáž výstavy se uskuteční v sobotu 31. července v 16 hodin v galerii Octopus. Těšit se můžete na fotografie Jana Němečka, Daniela Poláčka, Martina Studeného, Romana Panáčka, Ivy Stránské a Lukáše Tofana. Úvodní slovo bude mít Tomáš Pospěch. Výstava potrvá do 29. srpna