Kraj Vysočina letos opraví školská zařízení za 330 milionů korun

Ilustrační foto. Kraj Vysočina

KRAJ VYSOČINA – Na středních školách v kraji probíhají v těchto týdnech desítky plánovaných stavebních akcí. Nejčastěji je prováděna výměna elektroinstalace, dochází i na rekonstrukce učebních, stravovacích či ubytovacích prostorů. Ne všechny opravy ale budou hotovy do začátku září.

Některé rekonstrukce byly už dokončeny. Na SOŠ a SOU Třešť se pracovalo na opravách havárie kotelny a rekonstrukci domova mládeže. Kromě stavby nové svářečské školy pro SŠPTA Jihlava na ulici Školní byly opraveny i ruční dílny pro stejnou školu na pracovišti Polenská.

„Například v těchto dnech dokončujeme a budeme předávat opravený objekt pedagogicko-psychologické poradny v areálu Nemocnice Třebíč. Největšími letos zahájenými stavbami jsou novostavba svářečské školy pro SŠPTA v Jihlavě a po žních i rekonstrukce sušky Školního statku Humpolec,“ informoval radní Kraje Vysočina Karel Janoušek. I když podle jeho slov není možné stihnout všechny akce během prázdnin, kraj práce organizuje tak, aby přesahy do školního roku byly minimální.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Mezi nejčastější opravy patří výměna elektroinstalace, letos k ní dojde například na VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou, na SPŠ Pelhřimov na pracovišti Frýdova nebo na gymnáziu a obchodní akademii v Pelhřimově, kde kraj stihne do začátku školního roku opravit i hydroizolaci sklepa.

Gymnázium v Ledči nad Sázavou bude mít nové zastřešení budovy na ulici Poštovní, v Obchodní akademii a Hotelové škole Havlíčkův Brod je dokončováno nové gastrostudio. V Třebíči jsou rozplánovány opravy bytových jader a pokojů střední průmyslové školy. „Opraveno bude postupně všech devět podlaží s 63 pokoji. Opravy se týkají nyní poloviny pokojů na patře, druhá polovina bude realizována později. Kapacita domova pro 200 osob zůstane do budoucna zachována,“ popsal Karel Janoušek.

V Třebíči kraj pokračuje i v rekonstrukci přístavby gymnázia, konkrétně jde o opravy tělocvičny a učeben. Nová tělocvična začne na podzim růst i ve Žďáře nad Sázavou. Termíny zahájení stavby, která bude sloužit nejen vyšší odborné a střední průmyslové škole, ale i  veřejnosti, vyplynou z veřejné zakázky. Cena díla je odhadována na více než 100 miliónů korun, část nákladů by mělo uhradit město Žďár nad Sázavou.