Mariánské Hory, či ghetto? Petici za větší bezpečnost dnes podepište na náměstí

Petiční stánek dnes funguje na Mariánském náměstí / Foto: Přátelé Mariánské Hory a Hulváky (fb)

OSTRAVA – Ani nedávné zavedení bezdoplatkové zóny v Mariánských Horách a Hulvákách nepomohlo zlepšit neúnosnou situaci, kdy v městské části dochází ke zvýšenému pohybu osob narušujících veřejný pořádek. Na Mariánském náměstí dnes stojí dokonce stánek, kde můžete podepsat petici za zlepšení bezpečnosti v této čtvrti.

„Bojíme se chodit do zaměstnání, ve večerních hodinách se obáváme vycházet z domu, místní podnikatelé ukončují svou činnost, nebo ji přemisťují do jiných částí města,“ takto zní jedna část petice, kterou za městskou část zorganizovala místní podnikatelka, Kateřina Rosandićova.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Obyvatelé se shodují, že se Mariánské Hory a Hulváky staly útočištěm narkomanů, zlodějů a pachatelů další trestné činnosti. Petice bude po ukončení podpisů adresována vedení města Ostravy s cílem zesílit policejní hlídky v obvodě.

Městský obvod se ve spolupráci s městem snaží zavádět nová opatření, posílily se například policejní hlídky, ale nestačí to. Naopak se situace zhoršuje. Denně zde dochází k řadě přestupků, ať se jedná o nežádoucí chování, hluk, drobné krádeže, vykrádání provozoven, automobilů a pohyb drogově závislých.

Dotčenými lokalitami jsou hlavně ulice 1. Máje, Bendlova, Rubová, Slévárenská, Martinská, Kopaniny, Přemyslovců a Mariánské náměstí.

Petici za zvýšení bezpečnosti a udržení pořádku v obvodu už podepsalo více než 300 obyvatel. Mariánskohorská radnice tuto aktivitu podporuje a lidé mohou petici podepsat také na podatelně místního úřadu, případně v jakékoli jiné kanceláři radnice. Petice je k dispozici i online zde: PETICE

Dále v Ostravě:

Kauza krokodýla z Ostravy je u konce, zvíře se objevilo na nečekaném místě