Noc přinese další silné bouřky s přívalovým deštěm

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami, které se objeví na jihovýchodě České republiky včetně Zlínského kraje. Doprovázet je mohou intenzivní srážky, nárazový vítr a kroupy.

Varování před silnými bouřkami vejde v platnost s dnešní šestou hodinou odpoledne a potrvá do druhé hodiny ráno ve čtvrtek. „Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek s přívalovými srážkami kolem 30 milimetrů, nárazy větru kolem 70 kilometrů v hodině a kroupami,“ stojí ve výstraze vydané dnes Českým hydrometeorologickým ústavem.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Meteorologové varují před možným rychlým rozvodněním menších toků, které mohou zatopit sklepy či podjezdy. „Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně,“ doporučují odborníci.

Prozatím předběžnou výstrahu vydali meteorologové pro noc z pátku na sobotu, kdy by se mohly objevit další silné bouřky. Varování bude ještě upřesněno.

Foto: ČHMÚ