Opilému řidiči nestačila silnice. Nabral zaparkované auto

ZLATÉ HORY – V pondělí brzy ráno vyjížděli dopravní policisté k nehodě do Zlatých Hor. Třiatřicetiletý řidič se možná vracel z tahu, nezvládl řízení a na rovném úseku nabral zaparkované auto. Dechová zkouška potvrdila, že za nehodou stál alkohol.

V pondělí 26. července v brzkých ranních hodinách vyjížděli policisté k dopravní nehodě do Zlatých Hor. Na Myslbekově ulici havaroval 33letý muž s Golfem. „Ten pravděpodobně vlivem rychlosti a ovlivnění alkoholem nezvládl řízení na rovném úseku. Pravým obrysem narazil do zaparkovaného vozu na pravé krajnici,“ popsala nehodu policejní mluvčí Tereza Neubauerová. Po nárazu bylo zaparkované auto odmrštěno do oplocení domu a telekomunikační přípojky. Vůz 33letého muže nakonec narazil do protějšího plotu. Řidič po nehodě nadýchal 1,49 promile. Poté se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Policisté 33letému muži zakázali další jízdu, zadrželi mu řidičák a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Při nehodě vznikla škoda asi za 85.000 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .