Policisté na Vysočině kontrolovali autobusy a náklaďáky. Čtvrtina řidičů měla problém

Akce byla přednostně zaměřena na zájezdové autobusy. Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – Během uplynulého víkendu prověřovali policisté v kraji autobusy a nákladní vozy. U 318 vozidel zjistili 79 přestupků. Ze čtyř desítek zastavených autobusů jich nějaký prohřešek vykazovala celá pětina.

Bezpečnostní akce probíhala po celé republice a byla zvlášť zaměřena na zájezdové autobusy. Kontroly začaly již v pátek večer a pokračovaly v sobotu a neděli. Policisté z Vysočiny měli stanoviště na několika místech dálnice D1, ale i na dalších silnicích, zejména I. třídy.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Vzhledem k nízkému počtu projíždějících autobusů si policisté ke kontrole častěji vybírali nákladní vozy. Celkem zjistili 79 přestupků, 75 řidičů dostalo na místě pokutu. „Ve čtyřech případech jsme zjistili překročení nejvyšší povolené rychlosti, v jednom případě řidič za jízdy telefonoval, v 17 případech nebyl připoután za jízdy bezpečnostním pásem, v osmi případech jsme zjistili nevyhovující technický stav vozidla. V pěti případech řidiči kontrolovaných vozidel nepředložili při kontrole doklad o pojištění odpovědnosti,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

V rámci akce zkontrolovali policisté 41 autobusů, z nichž 25 bylo tuzemských, 16 zahraničních. „V osmi případech jsme v rámci silniční kontroly zjistili nějaké porušení – řidiči nepoužívali za jízdy bezpečnostní pásy a ve dvou případech jsme zjistili nevyhovující technický stav,“ dodala Dana Čírtková. Uvedené prohřešky odnesli řidiči pokutou.