Zlínský filmový festival nutně shání dobrovolníky

Foto: archiv Zlín Film Festivalu

ZLÍN – Při přípravě druhé části 61. ročníku Zlín Film Festivalu naráží organizátoři na kritický nedostatek dobrovolníků. Příčinou je zářijový termín i nejistota kolem epidemické situace. Nábor je složitý i přesto, že zájemce čeká řada atraktivních benefitů.

Filmový festival a s ním související Festivalový půlmaraton MONET+ jsou jedněmi z největších akcí v kraji, bez dobrovolníků je ale není možné zrealizovat. „Letos je situace opravdu kritická, dobrovolníků máme přihlášených zatím jen asi třetinu. Celkem jich potřebujeme kolem sto padesáti v průběhu konání celého festivalu,“ uvedla výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Asi stovka z nich je třeba jen při organizaci půlmaratonu. Zde je situace o to komplikovanější, že kvůli řízení dopravy musí být zájemci dospělí.

Problém představuje samotné datum konání, tedy 9. až 15. září. „Studenti, kteří tvoří největší část dobrovolníků, zatím netuší, co přijde se začátkem nového školního roku, jaká bude aktuální pandemická situace. Navíc přicházíme o skupinu vysokoškoláků, kterým začíná semestr později,“ vysvětluje Záhorová.

Dobrovolníci dostanou vstupenky na filmy nebo posnídají s celebritami

Zapojit se do týmu dobrovolníků může každý od 15 let. Zájemci získají příspěvek na stravování, vstupenky na filmová představení, festivalové tričko a další odměny od partnerů. Navíc se mohou těšit na snídaně, při kterých se setkají s některou z festivalových hvězd.

Pokud máte zájem se přidat, stačí se přihlásit na e-mailu jan.lerl@zlinfest.cz. Podrobné informace spolu s přihláškou naleznete také na webu Zlín Film Festivalu.