Bezdomovec zneužil tísňovou linku, vystřelil si z policistů

ilustrační foto

PROSTĚJOV – Zneužití tísňové linky je přestupek, za který lze uložit pokutu až dvě stě tisíc korun. To ale patrně netrápí prostějovského bezdomovce, který v úterý večer zavolal na číslo 158 a oznámil, že došlo k jeho fyzickému napadení skupinkou osob, která se stále zdržuje okolo autobusového nádraží.

„Na dané místo byla ihned vyslána hlídka, která na majáky dojela až do uvedené lokality, kde měl dle příslibu napadený počkat. Na nádraží ale nikdo nečekal a skupinka údajných útočníků byla v nedohlednu. Policisté tedy oznamovatele kontaktovali telefonicky a ten jim sdělil, že se nic nestalo, policii nepotřebuje a že to byla pouze sranda,“ sdělila tisková mluvčí policie Miluše Zajícová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

O chvíli později se zjistilo, že autorem bezdůvodného volání na tísňovou linku je místní bezdomovec, který se jen bavil. Událost byla zadokumentována a je šetřena jako přestupek evidovaný v zákoně o elektronických. Bude předán správnímu orgánu, který může za zneužití tísňové linky uložit sankci až 200 000 Kč.